Ми цінуємо життя. Ми цінуємо здоров'я.

Кохання не залежить від статусу, або Н=Н

(Фонд menZDRAV) Київ, 14 лютого 2022 р. – Щорічний день усіх закоханих знову настав, і ми сподіваємося, що, незважаючи на пандемію COVID-19, всі закохані зможуть відсвяткувати його зі своїми улюбленими, близькими або друзями. Щоб відсвяткувати цей день, Фонд menZDRAV запрошує вас приєднатися до нашої кампанії “Н=Н: Невизначений=Непередаваний”. Ця кампанія спрямована на те, щоб за допомогою наукових даних покласти край стигмі та дискримінації людей, які живуть із ВІЛ.

«Ми закохуємося, любимо, одружуємося, ми народжуємо і ростимо дітей, ми насолоджуємося інтимними та сексуальними стосунками з розумінням того, що ти ні для кого не небезпечний і ніхто не ризикує любити тебе та займатися з тобою сексом», – поділилася своїми почуттями сьогодні, на День святого Валентина, Олена – красива жінка, яка живе з ВІЛ, щаслива дружина, мати двох дітей, успішний підприємець. «Це стало новою нормою не тільки для мене, а й для моєї родини, моїх близьких та моїх друзів, і я знову можу посміхатися і нічого не боятися, оскільки вже протягом кількох років у моїй крові вірус не визначається».

«НдорівнюєН» або «Н=Н» означає, що люди, які живуть з ВІЛ, які постійно приймають антиретровірусну терапію (АРТ) для лікування ВІЛ і завдяки якій досягли невизначеного лабораторними дослідженнями рівня вірусу в крові, не мають ризику передачі ВІЛ статевим шляхом своїм сексуальним партнерам. Ця кампанія вперше була розпочата організацією PAC (Prevention Access Campaign/Кампанія з доступу до профілактики) ще в 2016 році. Проте про стратегію «Н=Н» в Україні досі мало хто знає.

«Існує безліч причин, з яких інформація щодо «Н=Н» в Україні все ще є малодоступною, а медичні працівники, ЗМІ та інші джерела інформації вкрай рідко говорять про цю ефективну стратегію»,– зазначив Дмитро Філіппов, Голова Фонду menZDRAV. «Історія з ВІЛ у нашій країні склалася так, що спочатку до людей, які живуть із ВІЛ, було негативне ставлення з боку широкого загалу. Зміни щодо відношення, переконання та поведінки потребують часу. Активісти, медичні працівники, дослідники, неурядові організації майже 40 років намагалися зупинити поширення ВІЛ. Використання презервативів довгі роки в нашій країні вважалося єдиним надійним способом зробити це часто просувалося у межах кампаній та різноманітних заходів, заснованих на страху перед контактом з вірусом. Багато лікарів, наприклад, досі не можуть прийняти той факт, що вірусне навантаження, що не визначається, є надійним бар’єром для передачі ВІЛ. Ми з гордістю приєднуємося до глобальної спільноти на підтримку кампанії «Н=Н»: Невизначений означає Непередаваний. Ні в кого: ні у лікарів, ні у людей, які живуть з ВІЛ, ні у їхніх партнерів і близького оточення не повинно бути сумнівів у достовірності даних, доведених безліччю досліджень, про те, що людина зі стійким невизначеним рівнем вірусу в крові не може передати його своїм сексуальним партнерам. І для нас запуск цієї кампанії саме сьогодні, в день усіх закоханих, є символічним, оскільки абсолютно будь-яка людина має право на кохання, здоров’я та щастя. Разом з нашими прихильниками та партнерами ми сповнені рішучості підвищувати обізнаність українців щодо цієї найефективнішої стратегії – Н=Н».

Величезна кількість клінічних даних підтверджує, що Н=Н є науково-обґрунтованою ефективною стратегією запобігання ВІЛ. Так, у масштабному дослідженні «PARTNER» вивчався ризик передачі ВІЛ у парах зі змішаним ВІЛ-статусом, у яких партнер, який живе з ВІЛ, приймав АРТ та мав невизначене вірусне навантаження. Результати цього дослідження показали, що після 58 000 випадків сексуальних контактів серед 1 166 пар, які не використовували презервативи, не було зареєстровано жодного випадку передачі ВІЛ.

«Цей факт є свідченням профілактичного впливу ефективного лікування ВІЛ та наголошує на необхідності максимального доступу до лікування, щоб звести до мінімуму і зрештою викорінити передачу ВІЛ. Просування та розповсюдження наукових даних щодо Н=Н також є важливим способом знизити рівень стигми, з якою стикаються люди, які живуть із ВІЛ, чиї сексуальні партнери можуть даремно побоюватися інфікування ВІЛ»,– сказала д-р Ельміра Мамедова, головний лікар Київської міської клінічної лікарні №5.

В Україні проживає близько 260 тисяч людей, які живуть із ВІЛ, при цьому більше 30% з них не знають, що вони ВІЛ-позитивні. Причиною того, що понад 78 тисяч людей живуть із ВІЛ та не знають про це, є страх дізнатися про свій ВІЛ-статус. Тому, щоб повною мірою реалізувати потенціал Н=Н, необхідно боротися із взаємопов’язаними епідеміями ВІЛ та стигми у наших спільнотах та у суспільстві загалом. Стигма є однією із основних причин нових випадків ВІЛ-інфекції в Україні.

Сьогодні, в день усіх закоханих, Фонд menZDRAV разом із 11 закладами охорони здоров’я міста Києва, які підписали консолідовану заяву про «Н=Н», закликає громадськість, Міністерство охорони здоров’я України, міські та комунальні заклади охорони здоров’я, а також лідерів громадської охорони здоров’я та лідерів громадської думки. підтримати «Н=Н» шляхом просування програм, інформаційних кампаній або розповсюдження інформації щодо ефективності «Н=Н», що базується на результатах наукових досліджень. Це надасть найкращі можливості для реалізації мети України покінчити з ВІЛ до 2030 року.

«Я впевнений, що Н=Н зможе спонукати всіх людей, які живуть з ВІЛ, починати приймати АРТ якомога раніше або продовжувати приймати АРТ, щоб вірусне навантаження залишалося на невизначеному рівні», – сказав Ілля Жуков, кейс-менеджер Фонду menZDRAV, який живе з ВІЛ і щодня надає допомогу та підтримку людям, які живуть із ВІЛ. «Розуміння того, що ВІЛ-позитивні люди з невизначеним вірусним навантаженням не передають вірус своїм партнерам може допомогти нам покласти край стигмі, пов’язаній з ВІЛ в Україні та страхам закохуватися, любити і зрештою бути щасливими. Адже кохання та щастя не залежать від ВІЛ-статусу».

Інформаційна служба menZDRAV

Про Фонд menZDRAV

Заснований у 2009 році, Фонд menZDRAV, який здійснює свою діяльність в Україні з 2013 року, є однією з провідних неурядових організацій в Україні, щорічно надаючи послуги у галузі діагностики, профілактики та лікування ВІЛ понад 20 тис. українців. Фонд menZDRAV проводить та підтримує дослідження в галузі ВІЛ з метою розробки більш ефективних та науково-обґрунтованих підходів та програм у галузі діагностики, профілактики, лікування, догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ, вірусними гепатитами та іншими соціально зумовленими захворюваннями, а також працює над просуванням післядипломної та безперервної медичної освіти у ВІЛ-медицині. Докладніше: www.menzdrav.org

Про Н=Н

Кампанія «Н=Н» була ініційована у 2016 році організацією Prevention Access Campaign (PAC). РАС – це міжвідомча ініціатива щодо забезпечення справедливості щодо здоров’я, спрямована на припинення подвійної епідемії ВІЛ та стигми, пов’язаної з ВІЛ, шляхом розширення доступу до профілактики ВІЛ та надання людям, які живуть з ВІЛ або вразливим до ВІЛ, точної та значущої інформації щодо соціальної, сексуального та репродуктивного здоров’я. В даний час «Н=Н» це глобальна спільнота правозахисників, активістів, дослідників, лікарів, журналістів, державних та неурядових організацій у всьому світі, які об’єдналися для роз’яснення та розповсюдження революційного, але значною мірою невідомого факту, що люди, які живуть з ВІЛ, які отримують ефективне лікування, не можуть передати ВІЛ сексуальним партнерам. Докладніше: www.preventionaccess.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *