Ми цінуємо життя. Ми цінуємо здоров'я.

Тест на гепатит

Що таке гепатит?

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. У деяких випадках це захворювання може проходити самостійно, без лікування, але частіше призводить до розвитку патологій, таких як: фіброз – коли на печінці утворюються рубці, цироз – при якому тканини печінки заміщуються сполучною тканиною, що в результаті отруює організм, або раку печінки. Найпоширенішими збудниками гепатиту є віруси гепатиту, але його причиною можуть також бути інші інфекції, токсичні речовини наприклад: алкоголь, деякі наркотики, та захворювання імунітету.

Що таке гепатит В і С?

Насправді існує 5 основних вірусів гепатиту: гепатит A, B, C, D та E. Всі вони становлять небезпеку для здоров’я. Вірусні гепатити В і С призводять до розвитку хронічної хвороби у сотень мільйонів людей у ​​світі. Саме вони є найпоширенішою причиною цирозу та раку печінки.

Як передається гепатит?

Найчастіше гепатити А і Е передаються через вживання в їжу забруднених харчових продуктів або води, немиті руки, спільне використання предметів особистої гігієни, наприклад, зубна щітка, бритва або манікюрні приладдя, з інфікованою людиною. Гепатити В, С і D передаються при контакті з інфікованими рідинами організму людини: при сексуальних контактах, при переливанні інфікованої крові та її продуктів, наприклад, плазми, при інвазівних-медицінскіх, стоматологічних, косметологічних процедурах з використанням нестерильного обладнання, наприклад ін’єкції, хірургічні втручання, татуажі, пірсингу, манікюр і т.д. Також при вживанні ін’єкційних наркотиків та спільне використання предметів особистої гігієни з інфікованою людиною.

У чому різниця між гепатитами В і С?

Всі 5 типів гепатиту призводять до розвитку хвороби печінки, але між ними є істотні відмінності.

Вірус гепатиту А (або скорочено – ВГА) присутній у фекаліях інфікованих людей і найчастіше передається при вживанні забруднених харчових продуктів або води. ВГА також передається при деяких видах сексуальних контактів. У більшості випадків ВГА протікає в легкій формі, більшість людей повністю одужує та в них залишається імунітет до повторного інфікування. В окремих випадках ВГА може протікати у важкій формі, що створює загрозу життю. Часто ВГА називають жовтяницею.

Вірус гепатиту B (або скорочено – ВГВ) передається при контакті з інфікованими кров’ю, спермою та іншими рідинами організму. ВГВ може передаватися від інфікованої матері до дитини під час пологів або від члена сім’ї дитині раннього віку. Передача інфекції може також відбуватися при переливанні крові та її продуктів, інфікованих ВГВ, при ін’єкціях забрудненим устаткуванням під час медичних і косметологічних процедур, при вживанні ін’єкційних наркотиків. ВГВ також становить небезпеку і для медичних працівників у разі травм від уколів голками при догляді за пацієнтами з ВГВ.

Вірус гепатиту С (або скорочено – ВГС), частіше за все передається при контакті з інфікованою кров’ю, під час сексу з сім’явипорскуванням, вагінальним секретом та іншими рідинами організму. Це може відбуватися при переливанні крові та її продуктів, інфікованих ВГС, при ін’єкціях забрудненим устаткуванням під час медичних і косметологічних процедур, при вживанні ін’єкційних наркотиків.

Вірус гепатиту D (або скорочено – ВГD) може інфікувати тільки тих людей, хто вже інфікований вірусом гепатиту В. Подвійна інфекція гепатиту В і D часто протікає важко та призводить до гіршого результату лікування.

Вірус гепатиту Е (або скорочено – ВГЕ), також, як і вірус гепатиту А, передається в більшості випадків при вживанні в їжу забруднених харчових продуктів або води.

Які симптоми у гепатитів?

Гостра стадія захворювання може протікати без будь-яких симптомів або з дуже слабко вираженими проявами. Найбільш частими симптомами є пожовтіння шкіри і очей, потемніння сечі, надмірна втомлюваність, нудота, блювота, знебарвлення або побіління калу, болі в області живота і під ребрами, поява непереносимості жирної їжі.

Чи є вакцини від гепатитів?

Вакцинація від вірусних гепатитів є найбільш ефективним способом профілактики цього захворювання. Від більшості типів вірусних гепатитів існують безпечні та ефективні вакцини (щеплення). Так, є кілька вакцин для запобігання вірусу гепатиту А, В і D. Вакцини від гепатиту С не існує. Розроблено безпечні та ефективні вакцини від вірусу гепатиту Е, але широкого доступу до них немає.

Чи можна вилікувати гепатит В і С?

Для лікування вірусних гепатитів В і С є різні ефективні схеми лікування. Процес лікування займає дуже багато часу і полягає в прийомі ліків протягом трьох або шести місяців. Ефективність лікування доведена і становить понад 95%. Лікування гепатиту С дороге, але на сьогоднішній день в Україні є достатня кількість безкоштовних курсів інноваційних препаратів, схвалених Всесвітньою організацією охорони здоров’я і Міністерством охорони здоров’я України

Як дізнатися, чи є у вас гепатит?

Для того, щоб дізнатися чи є у вас гепатит, вам потрібно пройти тест. Це єдиний спосіб дізнатися про наявність чи відсутність цього захворювання.

Чи потрібно проходити тест на гепатити В і С?

За оцінками Міністерства охорони здоров’я України, на сьогоднішній день в Україні вірусом гепатитом С інфіковано понад 2 мільйони осіб, а вірусом гепатиту В – більш 600 тисяч людей. Однак більшість людей, що живуть з вірусними гепатитами, навіть не підозрюють про свій статус. Чим пізніше люди дізнаються про своє захворювання, тим більше людей вони інфікують. Лікування гепатитів на пізніх стадіях проходить набагато складніше і має меншу ефективність. Тому якщо ви не знаєте чи є у вас гепатит чи ні, вам необхідно пройти тест, і особливо, якщо за останні шість місяців у вас виникали такі ситуації:

 • Ви отримували медичні ( уколи або хірургічні операції, переливання крові), стоматологічні або косметологічні послуги (татуаж, пірсинг, манікюр, підшкірні ін’єкції і т.д.) із застосуванням інструментарію, в стерильності якого ви не впевнені, з кимось спільно користувалися засобами особистої гігієни;
 • Практикували секс без презерватива, навіть якщо при цьому ви приймаєте доконтактну профілактику ВІЛ (ДКП – PrEP);
 • Вживали ін’єкційні наркотики;
 • Тест на гепатити В і С також рекомендується пройти людям, що живуть з ВІЛ

Як пройти тест на ВГВ і ВГС?

Пройти тест на вірусні гепатити В та С просто – оберіть, де б ви хотіли пройти тест і зв’яжіться з нами:

Пройти тест на ВГВ і ВГС в офісі організації

 • Швидкий тест на ВГВ і ВГС  (кров з пальця) можна пройти в офісі нашої организації.
 • Тестування проводиться швидким тестом.
 • Результат тесту ви дізнаєтеся через 15 хвилин.
 • Необхідний попередній запис за телефоном або в будь-якому месенджері (Telegram, Viber, WhatsApp): +38 099 484 05 53

Пройти тест на ВГВ і ВГС в закладі охорони здоров’я

 • Швидкий тест на ВГВ і ВГС (кров з пальця) можна пройти в одному з 18 установ охорони здоров’я, в яких ми працюємо.
 • Тестування проводиться швидким тестом.
 • Результат тесту ви дізнаєтеся через 15 хвилин.
 • Необхідний попередній запис за телефоном або в будь-якому месенджері (Telegram, Viber, WhatsApp): +38 099 484 05 53

Чому потрібно пройти тест на гепатити саме у нас?

Тести на вірусний гепатит В і С – це унікальна можливість для всіх, хто хоче дізнатися, є це захворювання у вас, чи ні. У разі позитивного результату тесту ми негайно направимо вас до нашого лікаря-гепатолога для подальшого обстеження та початку безкоштовного лікування. При негативному результаті – запропонуємо вам пакет профілактичних послуг, включаючи вакцинацію від гепатиту В, щоб ви і далі зберігали своє здоров’я.

Наші послуги з тестування на гепатити, також, як і на ВІЛ, які ми надаємо в рамках наймасштабнішого в Україні проекту HealthLink, відповідають золотим стандартам якості Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) за п’ятьма ключовими принципами:

 • Добровільна згода: тест на ВГВ і ВГС проводиться тільки за вашим бажанням та з вашої добровільної згоди;
 • Конфіденційність: тестування конфіденційно і результат тесту буде розкрито тільки вам;
 • Консультування: процес тестування супроводжується консультуванням;
 • Достовірні результати тесту: ми гарантуємо достовірність результату тесту, оскільки координуємо свою роботу з лабораторними службами для гарантії якості та отримання правильного результату та в разі необхідності направляємо на дообстеження;
 • Зв’язок з програмами профілактики та лікування: в залежності від результату тесту ми надаємо підтримку та надаємо послуги з профілактики, включаючи вакцинацію від гепатиту В, доконтактну профілактику ВІЛ (ДКП або PrEP) або допомагаємо швидко почати лікування і скористатися іншими клінічними та допоміжними послугами.

Ми надаємо повний пакет послуг в зв’язку з вірусними гепатитами незалежно від результатів тестування. Крім того, ми прагнемо зробити наші послуги максимально зручними та доступними. Саме тому ви самі можете обрати зручне місце розташування (18 по місту Київ), щоб пройти тест на ВГС.

Безумовно, ви можете пройти тест не тільки у нас. Ви можете звернутися в наші партнерські організації. Залежно від ваших потреб, ми будемо раді допомогти зв’язатися з ними.

Більш детальна інформація про гепатити, тестування, профілактику ти лікування: http://www.healthlink.in.ua/

Більш детальна інформація про доконтактну профілактику ВІЛ (ДКП / PrEP) і вакцинацію проти вірусного гепатиту В: http://prep.in.ua/

Будь ласка, якщо у вас виникли питання або ви захотіли дізнатися свій ВІЛ-статус, зв’яжіться з нами:

Телефон/Telegram, Viber, WhatsApp: + 38 099 484 05 53

E-mail: info@menzdrav.org

FaceBook: https://www.facebook.com/menZDRAV

Instagram: https://www.instagram.com/menzdrav_foundation/