Ми цінуємо життя. Ми цінуємо здоров'я.

Тест на ВІЛ

Що таке тест на ВІЛ? 

Тест на ВІЛ – це метод діагностики, який дозволяє визначити наявність або відсутність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) в організмі. Є кілька видів тестів, які ви можете безкоштовно пройти, звернувшись до нас: експрес-тест (швидкий тест) –  кров береться з пальця, ІФА-тест – кров береться з вени та експрес-тест на слину. Є й інші види тестів, наприклад тест на сечу, які на сьогоднішній день в Україні не доступні.

Що таке ВІЛ?

ВІЛ – це скорочена назва вірусу імунодефіциту людини (В – вірус, І – імунодефіцит, Ч – людина = ВІЛ). Цей вірус вражає імунну систему. Якщо у людини в організмі є цей вірус – без своєчасного виявлення вірусу (без своєчасної діагностики) та без своєчасного початку лікування, це призведе до серйозних наслідків для здоров’я.

Як я можу дізнатися, чи є у мене ВІЛ?

Для того, щоб дізнатися чи є у вас ВІЛ, вам потрібно пройти тест. Це єдиний спосіб.

Чому мені потрібно пройти тест на ВІЛ?

Міністерство охорони здоров’я України та міністерства охорони здоров’я практично всіх країн світу рекомендують абсолютно всім людям у віці від 13 до 64 років хоча б один раз пройти тестна ВІЛ в рамках звичайного медичного обстеження. Людям з певними факторами ризику рекомендується проходити тест частіше: не рідше одного разу кожні шість місяців.

Якщо ваш останній результат тесту на ВІЛ був негативним, але у Вас були якісь із нижчеперелічених ризиків, вам слід пройти тест на ВІЛ. Оцініть свій ризик інфікування ВІЛ, відповівши собі на питання, що знаходяться нижче та дізнайтеся, чи потрібно вам пройти тест на ВІЛ. Якщо ви відповісте хоча б на одне питання «Так» або «Не знаю», вам обов’язково потрібно пройти тест на ВІЛ!

 1. Ви чоловік, у якого були сексуальні контакти з іншими чоловіками?
 2. Чи займалися ви сексом, будь-яким: анальним або вагінальним , з ВІЛ-позитивним партнером?
 3. За останні 12 місяців у вас було більше одного сексуального партнера?
 4. Ви вживали ін’єкційні наркотики разом з іншими людьми, використовуючи одну голку або інструментарій для їх приготування?
 5. За останні 12 місяців ви надавали секс-послуги або користувалися секс-послугами за винагороду?
 6. За останні 12 місяців у вас були якісь інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), наприклад, сифіліс, гонорея, хламідіоз?У
 7. Вас коли-небудь був діагностований гепатит В або С?
 8. За останні 6 місяців, чи був у вас секс з кимось, хто міг би відповісти «Так» хоча б на одне питання з цього списку, або з кимось, чия сексуальна історія вам невідома?

 

Будь ласка, пам’ятайте, що знання свого ВІЛ-статусу допоможе зберегти своє здоров’я не тільки вам, але і вашим партнерам. Це дуже важливо, тому що на сьогоднішній день кожна четверта ВІЛ-позитивна людина в Україні не знає про те, що у неї ВІЛ.

Які симптоми ВІЛ?

При інфікуванні ВІЛ у більшості людей немає ніяких симптомів, і вони не відчувають ніяких симптомів захворювання. Іноді, через кілька тижнів після інфікування, розвивається стан, схожий на грип: підвищення температури, поява висипань на шкірі, збільшення лімфатичних вузлів, діарея. Протягом довгих років після інфікування людина може почуватися цілком здоровою. Однак в цей час в організмі імунна система намагається боротися з вірусом і виробляє антитіла, щоб знищити вірус, спеціальні білі клітини крові, які називаються лімфоцитами теж активуються та починають боротьбу з вірусом. Однак, при боротьбі з ВІЛ всього цього недостатньо – імунна система не може знешкодити ВІЛ, а ВІЛ в свою чергу, поступово її руйнує та завдає серйозної шкоди організму.

Як можна пройти тест на ВІЛ?

Пройти тест на ВІЛ дуже просто. Для цього просто виберіть, який тест ви хотіли б пройти і дізнайтеся, як це зробити:

Швидкий тест на ВІЛ: кров з пальця

 • Швидкий тест на ВІЛ проводиться нашими фахівцями як в офісі організації, так і в 18 установах охорони здоров’я.
 • Необхідний попередній запис за телефоном або в будь-якому месенджері (Telegram, Viber, WhatsApp):  +38 099 484 05 53
 • Результати тесту ви дізнаєтеся через 15-20 хвилин

Тест на ВІЛ: кров з вени

 • Тест на ВІЛ на кров з вени проводитися тільки в закладах охорони здоров’я.
 • Необхідний попередній запис за телефоном або в будь-якому месенджері (Telegram, Viber, WhatsApp): +38 099 484 05 53
 • Результати тесту ви дізнаєтеся на наступний день

Швидкий тест на ВІЛ: на слину

 • Швидкий тест на ВІЛ ви можете замовити собі додому, заповнивши коротку он-лайн форму
 • Ми відправимо вам набір для самотестування кур’єром або «Новою поштою» разом з докладною інструкцією та подарунком від нашої організації
 • Попередньо ви можете ознайомитися з відеоінструкцією щодо застосування оральних тестів на ВІЛ на слину, підготовлену нашими партнерами в рамках проекту HealthLink


Чому пройти тест на ВІЛ краще саме у нас?
 

Тест на ВІЛ – це унікальна можливість для всіх, хто хоче дізнатися свій ВІЛ-статус, і в залежності від результатів тесту, негайно почати лікування та отримати підтримку, якщо результат позитивний. Або отримати пакет профілактичних послуг, щоб і надалі жити без ВІЛ, якщо результат негативний.

Наші послуги з тестування на ВІЛ, які ми надаємо в рамках наймасштабнішого в Україні проекту HealthLink, відповідають золотим стандартам якості Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) за п’ятьма ключовими принципами тестування на ВІЛ:

 • Добровільна згода: тест на ВІЛ проводиться тільки за вашим бажанням і з вашого добровільної згоди;
 • Конфіденційність: тестування конфіденційно, результат тесту буде розкрито тільки вам особисто;
 • Консультування: тест на ВІЛ проводиться тільки після дотестового консультування, а результати його повідомляються в процесі післятестового консультування;
 • Достовірні результати тесту: ми гарантуємо достовірність результату тесту, оскільки координуємо свою роботу з лабораторними службами для гарантії якості та отримання правильного результату;
 • Зв’язок з програмами профілактики та лікування: в залежності від результату тесту ми надаємо підтримку та надаємо послуги з профілактики, включаючи доконтактну профілактику ВІЛ (ДКП або PrEP) або допомагаємо швидко почати лікування та скористатися іншими клінічними і допоміжними послугами.

Іншими словами, ми надаємо повний пакет послуг в зв’язку з ВІЛ, незалежно від результатів тестування. Крім того, ми прагнемо зробити наші послуги максимально зручними і доступними, тому, ви самі можете обрати зручне місце розташування (18 по місту Київ), щоб пройти тест на ВІЛ.

Безумовно, пройти тест можна не тільки у нас. Ви можете звернутися в наші партнерські організації. Залежно від ваших потреб ми будемо раді допомогти вам зв’язатися з ними.

Більш детальна інформація про ВІЛ, тестування та лікування:  http://www.healthlink.in.ua/

Більш детальна інформація про профілактику ВІЛ та ДКП / PrEP: http://prep.in.ua/

Якщо у вас є запитання або ви вирішили дізнатися про свій ВІЛ-статус, зв’яжіться з нами:

Телефон/Telegram, Viber, WhatsApp: + 38 099 484 05 53

E-mail: info@menzdrav.org

FaceBook: https://www.facebook.com/menZDRAV

Instagram: https://www.instagram.com/menzdrav_foundation/