Інтерв'ю з Наталією Рудюк, лікарем-інфекціоністом Київської міської клінічної лікарні №5. Спілкувалась Оксана Різова, медичний кореспондент, кейс-менеджер menZDRAV.org, e-mail: oksana_rizova@menzdrav.org Можливість ...
Послання виконавчого директора ЮНЕЙДС Вінні Б’яніми до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2021
Шановні друзі!
Вітаю всіх вас у цей Всесвітній день боротьби зі СНІДом та висловлюю солідарність з усім світом в епоху протидії одразу двом пандеміям.
Цього року світова спільнота погодила сміливий план, згідно з яким, у разі його успішної реалізації лідерами, нам вдасться покінчити зі СНІДом до 2030 року. Це дуже обнадіює!
Але сьогодні ми як Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу робимо серйозне попередження. СНІД залишається пандемією, рівень небезпеки ще великий, і тільки швидкі дії допоможуть нам покінчити з нерівністю, що підживлює пандемію.
Там, де лідери діють сміливо та спільно, поєднуючи передові наукові досягнення, надаючи послуги, які задовольняють усі потреби населення, захищаючи права людини та забезпечуючи достатнє фінансування, скорочується кількість смертей, пов’язаних зі СНІДом, та нових випадків інфікування ВІЛ. Але це стосується лише деяких місць і деяких людей.
Без підходу, спрямованого на боротьбу з нерівністю та, відповідно, СНІДом, світ також буде змушений боротися з пандемією COVID-19 та залишиться не підготовленим до майбутніх пандемій. Це було б надзвичайно небезпечним для всіх нас.
Успіхи у боротьбі зі СНІДом, які й без того були недостатніми, тепер і зовсім перебувають під загрозою через безперервну кризу COVID-19, що підриває функціонування послуг профілактики та лікування ВІЛ, шкільної освіти, програм запобігання насильству та багатьох інших.
Діючи у колишньому темпі, ми зможемо оперативно підлаштовуватися під ситуацію і ризикуємо зберегти пандемію СНІД у ще кілька десятиліть. Ми повинні прискорити вживання ряду конкретних заходів, узгоджених державами-членами ООН, щоб усунути нерівність, що сприятиме поширенню ВІЛ. У ході боротьби з пандемією СНІДу ми багато дізналися про те, що нам потрібно для боротьби не лише зі СНІДом, а й усіма іншими пандеміями.
Нам терміново потрібна належна інфраструктура під управлінням співтовариств та на базі спільнот у рамках сильної системи охорони здоров’я, підкріпленої високим рівнем відповідальності громадянського суспільства. Нам потрібні правила, які здатні забезпечити справедливий доступ до наукових даних за розумною ціною.
Кожна нова технологія повинна відразу ж надаватися всім без винятку, хто її потребує. Нам необхідно захистити працівників охорони здоров’я та збільшити їхнє число, щоб задовольнити найбільш термінові потреби. Ми повинні захищати права людини та зміцнювати довіру до систем охорони здоров’я.
Саме так ми зможемо усунути нерівність і покінчити зі СНІДом. Але ці заходи часто застосовуються нерегулярно, недостатньо фінансуються і недостатньо цінуються.
Я висловлюю вдячність співтовариствам, які стали першопрохідниками в галузі впровадження найбільш ефективних підходів, які вже призвели до змін і спонукають лідерів бути сміливими. Я закликаю вас: продовжуйте свою роботу!
Світові лідери повинні спільно впоратися із цими проблемами. Я закликаю вас: будьте сміливими, і нехай ваші слова не розходяться з ділом.
Не треба вибирати між припиненням пандемії СНІДу, яка набирає обертів сьогодні, та підготовкою до пандемій майбутнього. Єдиний успішний підхід має поєднувати і те й інше. Але з поточними темпами роботи ми зможемо досягти цієї мети.
Якщо ми подолаємо нерівність, що стримує прогрес, ми зможемо виконати обіцянку про викорінення СНІДу до 2030 року. Це у наших руках.
Що хвилини ми втрачаємо дорогоцінне життя через СНІД. В нас немає часу. Час викорінити нерівність. Час викорінити СНІД. Час зупинити пандемію.
Джерело: unaids.org
Залишити відповідь